Rolety dzień i noc w domu i w biurze

Obecnie odchodzimy zarówno w domu jak i w miejscach pracy od tradycyjnych firan i zasłon kojarzących się z tradycyjnym i zachowawczym stylem. W dzisiejszych czasach szukamy wewnętrznych osłon okiennych, które nie tylko będą spełniały swoją funkcję, ale będą także praktyczne i dekoracyjne. Wszystkie powyższe cechy znajdziemy w roletach dzień i noc, które cieszą się niezwykłą popularnością zarówno w miejscach użyteczności publicznej, firmach jak i w domach czy mieszkaniach.

Rolety dzień i noc swoją popularność zawdzięczają wszechstronnemu zastosowaniu oraz atrakcyjnemu wyglądowi. Dzięki nim możemy dowolnie regulować dostęp światła co podnosi komfort życia i ułatwia wykonywanie codziennych czynności.

Innowacyjna budowa rolet dzień i noc polegająca na połączeniu naprzemiennie ustawionych pasów transparentnej oraz kryjącej tkaniny pozwala zastąpić jedną roletą dwa produkty takie jak zasłony i firanki.

Rozwiązanie jakie oferuje nam taka roleta daje wiele możliwości. Jeżeli w biurze przede wszystkim zależy nam na regulowaniu dostępu światła i promieni słonecznych roleta dzień i noc doskonale sprawdzi się w tej roli. Wystarczy, że wybierzemy taki model, który zostanie wykonany z jasnej tkaniny bez funkcji całkowitego zaciemnienia, która sprawdzi się na przykład w sypialni, a do pomieszczenia w którym pracujemy będzie dostawać się światło dzienne lecz odpowiednio rozproszone, czyli takie, które pozwoli nam komfortowo pracować przed ekranem monitora.

Oferta jest bardzo szeroka, rolety kuszą wielobarwną paletą kolorów, przemyślanym sposobem montażu oraz atrakcyjnym wzornictwem. Nic zatem dziwnego w tym, że są to jednej z najchętniej wybieranych rolet zarówno do naszych domowych pomieszczeń jak i do biur czy firm. Nic nie wskazuje na to, aby rolety te straciły na popularności ponieważ w szczególności za zakupem tego typu rolet przemawia ich wszechstronność. Dopasują się do różnych aranżacji i stylów. Będą doskonale wyglądać zarówno w tradycyjnej kuchni jak i nowoczesnym industrialnym biurze. Tylko do nas należy decyzja jaki model rolety dzień i noc wybierzemy. Czy interesuje nas podkreślenie i zaakcentowanie pewnych elementów wnętrza i roletę dopasujemy do wystroju pokoju oraz dodatków czy bardziej gustujemy w neutralnych aranżacjach a roleta ma być tylko dopełnieniem wystroju danego pomieszczenia. W pierwszym przypadku z pewnością powinniśmy postawić na wyraziste kolory, podkreślające dane akcenty charakterystyczne dla danego stylu, natomiast w drugiej aranżacji sprawdzą się neutralne barwy, takie jak biel czy szarość które będą mniej widocznym elementem doskonale spełniającym swoją praktyczną funkcję.

facet we wnętrzu

Za wyborem rolet dzień i noc przemawia także wygoda ich użytkowania. Obecnie wszystkie systemy pozwalają nam sprawnie operować roletą, dzięki czemu możemy ustawić pasy na zadowalającej nas w danym momencie wysokości. W roletach dzień i noc istnieje także możliwość całkowitego odsłonięcia światła okna lub też zasłonięcia go w sposób, który pozwoli nam zachować prywatność i ukryć się przed spojrzeniami z zewnątrz co z pewnością docenimy nie tylko w zaciszu naszego domu, ale także w biurze znajdującym się przy ruchliwej ulicy.

You may also like...