Urządzamy biuro – które meble wybrać, aby zapewnić ergonomiczną pracę

Biuro jest wizytówką firmy, więc zadaniem kierownictwa jest uczynienie go atrakcyjnym w sensie wizualnym oraz funkcjonalnym. W dążeniu do perfekcji nie powinniśmy zapominać o interesach personelu, ponieważ wydajność pracowników, a tym samym zysk firmy, zależy całkowicie od warunków pracy.

Przytulne biuro – wybieramy meble dla pracowników i klientów

Wyobraź sobie, że musisz wyposażyć biuro od podstaw. Pierwszą rzeczą jest określenie, jakie meble są potrzebne i w jakiej ilości. Będziesz musiał przygotować nie tylko miejsce do pracy, ale także pokój relaksacyjny, jadalnię, salę konferencyjną i recepcję. Wybierając meble, nie wolno nam zapominać o ich przeznaczeniu. Aby uzyskać kompleksową aranżację, na pewno potrzebować będziesz:

  • biurek na komputery stacjonarne (zwykłe i komputerowe),
  • krzesła i foteli,
  • duże stoły do sal konferencyjnych,
  • szafki i / lub wieszaki do przechowywania odzieży,
  • sofy,

Jeśli mówimy o dużym biurze, wówczas meble można kupić w formie kompletu – aby zachować jedność stylistyczną i zaoszczędzić. Zanim pójdziesz do sklepu z meblami https://meble-bik.pl, powinieneś rozważyć, jakie wymagania musza spełniać meble.

Materiał

Artykuły biurowe muszą być trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ większość z nich jest używana codziennie. Najbardziej praktyczne produkty pochodzą z litego drewna (sosna, świerk, dąb, jesion, buk). Są trwałe i łatwe w pielęgnacji, a także wyglądają przyzwoicie. Ceny drewnianych stołów i krzeseł są jednak wyższe niż w przypadku plastiku. Meble z płyt wiórowych mają również dobre właściwości, są atrakcyjne, łatwe w utrzymaniu i dostępne w szerokiej gamie kolorów. Do stolików recepcyjnych, blatów i paneli dekoracyjnych często stosuje się MDF, materiał ten jest trwały i niedrogi.

komfortowa praca

Ergonomia

Wygoda mebli wpływa na wydajność pracowników. Stoły, krzesła, fotele powinny być wygodne – to znaczy odpowiedniej wysokości i wielkości, wyposażone w wysokiej jakości obicia.

Design

Według ekspertów wnętrze pokoju roboczego powinno być udekorowane kolorami, które zwiększają wydajność. Należą do nich: pomarańczowy (tonizuje i orzeźwia), żółty (stymuluje aktywność umysłową), niebieski (uspokaja), zielony (łagodzi zmęczenie i ból głowy).

Pracownicy

Każdy menedżer chce, aby jego podwładni pracowali z pełnym zaangażowaniem i przynosili zysk firmie. Oprócz skutecznej strategii HR, aby zrealizować ten cel, musisz odpowiednio wyposażyć biuro. Przed zakupem mebli policz, ilu pracowników potrzebuje, aby stworzyć dla nich stanowisko pracy.

Jeśli w pomieszczeniach dla personelu nie ma wystarczającej ilości miejsca, można opracować alternatywny układ biura. Na przykład łącz stoły, zamiast szafek zainstaluj kompaktowe stojaki, a zamiast foteli – miniaturowe krzesła. Najważniejsze jest, aby wziąć pod uwagę interesy pracowników.

in office

Każdy pracownik, który musi pracować przed monitorem, powinien mieć biurko komputerowe wyposażone we wnękę na jednostkę systemową, przesuwany panel na klawiaturę oraz szuflady na dokumenty i książki. Takie stoły są sprzedawane na rynku w kilku wersjach – proste, w kształcie litery L (kątowe) oraz w kształcie litery U.

You may also like...