Sypialnia w biurze? Czyli jak zorganizować małe biuro w sypialni

Czasami musimy wykonać znaczną część swojej pracy w domu lub wręcz prowadzić we własnym mieszkaniu biuro. W takim przypadku zachodzi konieczność zorganizowania przestrzeni w taki sposób, aby połączyć funkcje mieszkalne sypialni z wymaganiami prowadzenia pełnowartościowego biura.

Organizacja i planowanie

Na początek zastanów się, ile półek lub szafek powinno być w twoim biurze w sypialni. Jeśli będzie to ciężki sprzęt biurowy, wówczas półki powinny być dość mocne i mieć niezawodne zapięcia. Najważniejsze rzeczą jest pulpit, upewnij się, że jest odpowiednio dobrany pod względem wysokości i szerokości.

Jeśli masz dużo miejsca, to zawsze lepiej jest wybrać biurko lub stół o większych rozmiarach. Ważne jest też, aby mieć pod ręką wiele małych szuflad. Po przemyśleniu czego potrzebujesz do biura, zastanów się nad kolorami i wystrojem. Kolor narożnika roboczego można wybrać zgodnie z ogólnym wnętrzem pokoju.

Sypialnia

Sypialnia jest doskonałym miejscem na domowe biuro. Jest tutaj mniej bodźców, które będą nas rozpraszać niż w kuchni lub salonie i łatwiej się będzie nam skoncentrować. Ponieważ biuro domowe wymaga jak największej ilości naturalnego światła, korzystne jest umieszczenie pulpitu pod oknem.

my room

Jeśli pomieszczenie jest małe, preferuj modele ze szklanym blatem: takie meble nie tworzą wrażenia przeładowania w ograniczonej przestrzeni. Spróbuj połączyć blat z parapetem, aby stworzyć wizualną jedność przestrzeni, lub niech parapet służy jako miejsce do przechowywania dokumentów i niezbędnych materiałów. Aby uzyskać harmonijny wygląd, użyj symetrii: na przykład mogą być to te same lampy stołowe po bokach łóżka.

Wskazówki

Po pierwsze, okno powinno znajdować się na lewo od miejsca pracy. Po drugie, sztuczne źródło światła powinno zapewniać kierunkowe oświetlenie całej powierzchni roboczej. Po trzecie, meble powinny być wygodne i ergonomiczne, odpowiednie do wielkości osoby siedzącej przy stole. Ważne jest, aby pamiętać, że miejsce pracy musi być wyposażone w dodatkowe gniazda dla wszystkich niezbędnych urządzeń.

W sypialni możesz łatwo ustawić mały stolik na laptopa. Książki można przechowywać w szufladzie lub w osobnej części garderoby. Jeśli w sypialni nie ma miejsca, drzwi szafki na zawiasach mogą służyć jako blat stołu. Innym sposobem rozwiązania problemu w miejscu pracy jest przymocowanie prostego stołu do ściany. Sypialnia w tym przypadku nie wygląda na zagraconą, a nam pozostaje tylko powiesić kilka półek i ustawić krzesło biurowe. Dość oryginalnym rozwiązaniem jest skuteczne oddzielenie biura domowego od sypialni i stworzenie dwóch odrębnych przestrzeni. Można to zrobić w następujący sposób:

 
home office

W rezultacie otrzymasz wyraźnie oznaczone oddzielne przestrzenie. Jest to korzystne rozwiązanie zwłaszcza wtedy kiedy planujesz przyjmować w swoim biurze wybranych klientów. Wtedy brak wyraźnego podziału na przestrzeń biurową i sypialnie może być poważnym problemem i nie najlepiej świadczy o naszej firmie.

You may also like...