Drukarka A3 do firmy – 5 polecanych modeli

Drukarka to świetny wynalazek technologiczny ułatwiający życie ludzkie już przez niemal kilkadziesiąt lat dający możliwość wydruku potrzebnej treści, którą w innym przypadku trzeba było przenieść ręcznie na papier.

Zaoszczędzany czas, znacznie mniejsza ingerencja pracy człowieka, wygoda,  komfort,  precyzja oraz lepiej wyglądająca estetyka dokumentów to jedne z wielu zalet jakie przyniosło  wdrożenie w życiu codziennym użytkowanie drukarek. Jednym z najczęściej są używanych  są modele służące do druku o rozmiarze A4 – wynika to w skutek użytkowania oraz posługiwania się najczęściej takiego rodzaju dokumentami, którymi posługują się ludzie zarówno w swoich domach prywatnych jak i zakładach pracy. Wszelkiego rodzaju biura, kancelarie oraz inne instytucje urzędowe większość czasu w swojej pracy korzystają właśnie z drukarek, które wykonują naprawdę kawał dobrej roboty, dlatego ich funkcjonowanie w tym przypadku jest niezbędne.

Zdarza się jednak, że następuje czasem nagła potrzeba wydruku czegoś w większym rozmiarze mianowicie A3 lub nawet A3+ gdzie potrzebujemy odpowiedniego sprzętu do tego typu papieru. Zakłady pracy takie jak agencje reklamowe, drukarnie oraz inne biurowce to miejsca gdzie druki w postaci publikacji oraz różnorodnych gazet wykonywane w tym rozmiarze to codzienność,  dlatego w swojej pracy korzystają tylko z niezawodnych dla nich sprzętów ponieważ nie mogą sobie pozwolić na żadne usterki oraz awarie. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup któregokolwiek warto zapoznać się z modelami najbardziej polecanych drukarek.

1. Drukarka A3 Epson XP-15000

Jednym z rekomendowanych modeli drukarek przeznaczonych do druku A3+ jest Epson XP-15000, którego wyjątkowość polega na wykorzystywaniu do druku 6 – kolorowego atramentu z dodatkowo nasyconą czerwienią oraz szarością, za sprawą których otrzymywane druki są niezwykle wyraźne, nasycone  intensywnym kolorem. Parametry druku wynoszą 5760 x 1440 dpi. Co więcej model zaskakuje niezwykłą szybkością wykonywanej pracy bowiem w ciągu minuty jest w stanie wydrukować prawie 30sztuk dokumentów,  z tego względu przedsiębiorcy cenią  sobie niezwykle  ten sprzęt. Koszt tego modelu to ok.1800zł – cena nie należy do najniższych , niemniej jednak klasa oraz standard jaki oferuje producent w postaci tego modelu jest zdecydowanie warta takich kosztów.

2. Drukarka A3 Canon Pixma Pro-100S

Canon Pixma Pro-100S to jedna z kolejnych rodzajów drukarek służących do druków rozmiaru A3+, o rozdzielczości 4800 x 2400 dpi. Model zaskakuje jeszcze lepszej jakości kolorystyką co wynika z tego iż wyposażony jest w mechanizm  atramentowy, który zawiera 8 różnorodnych barwników kolorystycznych a w tym trzy z nich są monochromatyczne, które znacznie wpływają właśnie na efekty jakościowe druku. Urządzenie podobnie jak model wcześniej łączy się bez problemu z wszelkimi urządzeniami mobilnymi za pomocą Wi-Fi. Koszt tej drukarki to około 2000zł który wynika zapewne nie tylko z szlej kolorystyki druku ale również dodatkową opcji drukowania na płytach CD oraz DVD.

3. Drukarka A3 OKI C823n

Innym godnym polecenia urządzeniem przeznaczonym głównie do druku hurtowego A3 prac biurowych jest OKI C823n, który jest wykorzystywany w wielu instytucjach z względu na niezwykłą funkcję prędkości pracy, jaką świadczy- 23 strony w ciągu minuty, Jej Drukarka umożliwia drukowanie zarówno przez Wi-Fi jak przez chmurę Google Cloud Print. Rozdzielczość drukarki w porównaniu do innych sprzętów jest zdecydowanie niższa i wynosi 1200 x 600dpi- niemniej jednak jest z pewnością wystarczająca do nakładów biurowych. Koszt drukarki to około 2600zł.

4. Drukarka A3 HP OfficeJet 7110

HP OfficeJet 7110 to jedna z rekomendowanych drukarek przeznaczonych do wydruku obejmującego maksymalnie 12 tysięcy dokumentów A3 w rozdzielczości  1200 x 600 dpi w ciągu miesiąca stąd ich zastosowanie służy użytkowi głównie domowemu bądź małym przedsiębiorstw. Urządzenie drukuje  zarówno w  kolorze jak i na biało-czarno.. Adekwatnie do możliwości jakie posiada to urządzenie, koszt drukarki wynosi maksymalnie do 500 zł.

5. Drukarka A3 Epson L1800

Epson L1800 to urządzenie wysokiej klasy służące drukom A3 o wysokiej rozdzielczości 5760 x 1440 dpi. Drukarka posiada dodatkowo nietypowe odcienie kolorystyczne takich jak np. purpurowy, jasny błękitny i jasny purpurowy. Dodatkowym plusem są specjalne pojemniki na tusz, które są proste w wymianie co zdecydowanie wpływa na komfort z jej użytkowania. Koszt zakupu drukarki to 2400 złotych.

Jak widać na podstawie wymienionych 5 sprzętów służących do druku różnorodnych pism w rozmiarze A3 oraz A3+ można zdecydowanie stwierdzić, że wybór wśród oferowanych drukarek jest szeroki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb zarówno na rzecz domowych bądź też służącym dużym nakładom  pism firmowym.

Artykuł przygotowany przez firmę Optima MD z Częstochowy. Więcej interesujących poradników znajdziesz na ich stronie firmowej www.optima-md.com.

You may also like...