Jak zrobić oszczędności w firmie z wykorzystaniem zamienników do drukarek

Zakup najtańszej drukarki atramentowej i oficjalna wymiana wkładów atramentowych jest najdroższą rzeczą, jaką możesz zrobić. Istnieją sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na tuszu, a tym samym na kosztach drukowania w firmie.

Tanie drukarki, droga eksploatacja

Drukarki atramentowe są często bardzo tanie. To dlatego, że są sprzedawane po kosztach, a nawet ze stratą – producent albo nie zarabia na samej drukarce, albo traci pieniądze. Producent zarobi większość swoich pieniędzy na wkładach do drukarek, które kupisz później. Zamiast sprzedawać ci drukarkę, która może być dość droga, chcą sprzedać ci tanią drukarkę i zarabiać na bieżąco, dostarczając drogiego atramentu do drukarek. Zostało to porównane z modelem maszynki do golenia – sprzedaj tanio maszynkę i oznacz jej ostrza. Zamiast jednorazowego zysku z maszynki do golenia, będziesz osiągać stały zysk, ponieważ klient kupuje zamienniki żyletek – w tym przypadku atrament.

Wielu producentów drukarek dokłada wszelkich starań, aby utrudnić korzystanie z nieoficjalnych pojemników z tuszem, wbudowując mikroczipy w ich oficjalne pojemniki z tuszem. Jeśli użyjesz nieoficjalnej kasety lub napełnisz oryginalną kasetę, drukarka może odmówić jej użycia. Lexmark kiedyś argumentował w sądzie, że nieoficjalne mikroczipy, które umożliwiają wkłady atramentowe innych firm, naruszyłyby ich prawa autorskie.

Oszczędzanie pieniędzy na drukowaniu

Kupując drukarkę, weź pod uwagę swoje potrzeby i przeprowadź badania. Zaoszczędzisz więcej pieniędzy na dłuższą metę. Kup ponownie napełniane wkłady: ponownie napełniane wkłady innych firm są ogólnie znacznie tańsze. Firmy produkujące drukarki ostrzegają nas przed nimi, ale często działają bardzo dobrze. Uzupełnij własne wkłady: Możesz uzyskać zestawy do samodzielnego napełniania wkładów atramentowych do drukarki, jednak twoja drukarka może odmówić przyjęcia ponownie napełnionego wkładu, jeśli wkład zawiera mikroczip. Przestaw się na drukarkę laserowe: drukarki laserowe używają tonera, a nie wkładów atramentowych. Jeśli drukujesz dużo czarno-białych dokumentów, drukarka laserowa może być tańsza.

Wkłady o większej wydajności

Kup wkłady XL: Jeśli kupujesz oficjalne wkłady atramentowe do drukarek, za każdym razem wydawaj więcej pieniędzy. Najtańsze pojemniki z tuszem w ogóle nie będą zawierały dużo tuszu, podczas gdy większe pojemniki z tuszem „XL” będą zawierały znacznie więcej tuszu za nieco więcej pieniędzy. Jednak w perspektywie będzie to dla ciebie korzystne ekonomicznie. Dodatkowo unikaj drukarek z trójkolorowymi wkładami atramentowymi: Jeśli drukujesz kolorowe dokumenty, będziesz chciał uzyskać drukarkę, która używa osobnych wkładów atramentowych dla wszystkich kolorów. Załóżmy na przykład, że drukarka ma wkład „kolorowy”, który zawiera tusz niebieski, zielony i czerwony. Jeśli wydrukujesz dużo niebieskich dokumentów i zużyjesz cały niebieski atrament, nabój kolorowy odmówi działania – teraz wszystko, co możesz zrobić, to wyrzucić nabój i kupić nowy, nawet jeśli komory zielonego i czerwonego atramentu są pełne. Jeśli masz drukarkę z osobnymi kolorowymi wkładami, wystarczy wymienić niebieski wkład.

Zastosowanie zamienników do drukarek znanych producentów

drukarkowiecZamienniki do drukarek to fabrycznie nowe produkty, które zostały wyposażone w wszystkie elementy, dokładnie takie same jak w przypadku oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Nie są to produkty, które zostały ponownie napełnione, są to zupełnie nowe zamienniki, które spełniają wszystkie normy jakościowe i bezpieczeństwa, są bezpieczne dla drukarek, a część z nich cechuje równie wysoka jakość, jak oryginałów. Dlaczego więc nie skorzystać z tego dobrodziejstwa, w sytuacji, gdy możemy zaoszczędzić na drukowaniu znaczne kwoty?

Warto jednak wybierać zamienniki z głową. Dobrze jest upatrzyć solidny sklep internetowy, który oferuje szeroki wachlarz zamienników, jak również pomoże w zakupach, doradzi, sprawi, że uzyskamy optymalne rozwiązanie dla naszego biznesu.

Zamienniki są różnego typu, o zróżnicowanym poziomie jakości. W ofertach sklepów internetowych znajdziemy produkty, które doskonale sprawdzą się w zastosowaniach biurowych, do wydruku czarno-białych dokumentów, znajdziemy również alternatywne materiały eksploatacyjne, które dorównują swą jakością oryginalnym tuszom i tonerom, a przy tym są dużo tańsze.

Podczas zakupów zamienników należy wystrzegać się sprzedawców typu „no name”, gdzie praktycznie nie mamy informacji co za firma sprzedaje, jakie są warunki reklamacji, czy też regulamin sprzedawcy jest niejasny. Przed dokonywaniem zakupów warto sprawdzić podstawowe kwestie, wówczas uchronimy się przed wpadką.

You may also like...