Salon z miejscem do pracy – zestawy mebli do salonu

Zestaw mebli w salonie służy do dekoracji odpowiedniego pomieszczenia, przyjmowania gości, wygodnego wypoczynku, uporządkowanego przechowywania naczyń, książek i innych rzeczy, ale również do pracy.

Jaką funkcje pełni typowy salon?

Dekoracja salonu zależy od jego głównej funkcji. Do przyjmowania gości potrzebna jest wygodna sofa oraz gablota z pamiątkami, książkami i innymi pięknymi rzeczami. Jeśli salon jest przeznaczony na rodzinne wakacje z oglądaniem telewizji, nie można obejść się bez obszernej szafki pod telewizor i wygodnych foteli. W sklepach możemy zdecydować się na następujące zestawy:

 • Gotowy zestaw – składa się z mebli o tym samym wzorze i przeznaczonych do pomieszczeń o różnej wielkości. Standardowy komplet: szafki (podłogowe, ścienne), regały, półki. Elementy zawarte w gotowym zestawie nie mogą być zakupione osobno.
  • Zestaw soft – składa się z sofy oraz 1-2 foteli. Taki zestaw służy do wyposażenia strefy rekreacyjnej w salonie.
 • Zestaw obiadowy – składa się ze stołu i kilku krzeseł (zwykle 4-6). Zestaw przeznaczony do wyposażenia części jadalnej (jadalnej) w salonie.
 • Skład (modułowy) – składa się z modułów (pozycji) w różnych wersjach: jako oddzielne elementy lub w połączeniu ze sobą. Pozwala właścicielowi samodzielnie definiować i zmieniać wnętrze salonu.
  • W skład zestawu składowego wchodzi komoda, szafka RTV, stół, witryna, szafa, wiszące półki i szafki. Czasami uzupełnia go drążek, zjeżdżalnia lub ściana. Zestaw słuchawkowy umożliwia zakup dowolnego modułu osobno.
  • Ściana – konstrukcja złożona z kilku modułów: na książki, sprzęt RTV, naczynia i inne przedmioty.
  • Bufet – zwykle używany do przechowywania potraw. Eleganckie i drogie naczynia umieszczane są w górnej (przeszklonej) części, a tańsze i skromniejsze naczynia w dolnej.
  • Bar – szafa do przechowywania napojów alkoholowych i dań dla nich. Takie meble są często wyposażone w obrotowe półki zapewniające łatwy dostęp do przedmiotów.

Materiał

Zestawy do salonu wykonane są z rozmaitych materiałów. Najczęściej jest to drewno. To materiał przyjazny dla środowiska, piękny i trwały, ale drogi. Drewniane zestawy mebli będą odpowiednie w przestronnych salonach. Zestawy dębowe i bukowe są drogie, ale żywotność takich mebli to kilkadziesiąt lat. Tanie rozwiązania, na przykład z sosny, mają krótszą żywotność. Płyta wiórowa i MDF – przypominają drewno, ale są znacznie tańsze. Są gorsze od naturalnego drewna pod względem wyglądu i trwałości. Płyta wiórowa jest bardziej toksyczna niż płyta MDF. Zestawy mebli do salonu https://meble-bik.pl/pol_m_meble_zestawy-mebli-do-salonu-170.html są laminowane lub fornirowane (opcja droższa). Modele laminowane są zróżnicowane kolorystycznie, odporne na wilgoć i obciążenia mechaniczne. Fornirowane – doskonale imitują lite drewno. Laminat i fornir zapewniają pewną ochronę przed toksycznymi oparami wytwarzanymi przez płytę wiórową. Ważne : kupując zestaw płyt wiórowych do salonu, zwróć uwagę na klasę ekologiczną produktu w certyfikacie. Zestaw klasy E1 jest relatywnie bezpieczny, a meble z oznaczeniem E0 są najbezpieczniejsze. Oczywiście im lepsza klasa produktu, tym wyższa cena zestawu.

You may also like...