Nespresso w biurze

Każdy pracownik biurowy nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy – i słusznie. Kawa ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm, a w dodatku jak smakuje! Jak już wszystkim wiadomo kawa ma działanie pobudzające, skutecznie poprawia koncentrację i wpływa na procesy myślowe.

Badania dowodzą, że picie kawy poprawia nie tylko sprawność psychiczną, ale także fizyczną. 30 minut od wypicia kawy przed wysiłkiem fizycznym poprawia się wydajność fizyczna, a zmniejsza zmęczenie. Koncerny farmaceutyczne wykorzystują kofeinę zawartą w ziarnach kawy do produkcji leków wspomagających odchudzanie.

Regularne picie kawy przyspiesza metabolizm, a także tempo spalania tłuszczu. To dobry znak dla osób chcących zgubić parę kilogramów, dlatego takie osoby powinny zacząć pić kawę. Do zalet kawy można zaliczyć także działanie przeciwstarzeniowe, kawa zwiera sole łączące wapń, magnez, potas, fosfor, żelazo, cynk oraz chlor, które zwalczają pierwsze oznaki starzenia.

Ekspres do kawy Nespresso

Picie kawy pozytywnie wpływa także na samopoczucie, zmniejsza ryzyko depresji i innych chorób na podłożu psychologicznym. Po wypiciu filiżanki kawy zwiększa się poziom dopaminy w organizmie, a z kolei ten odpowiada za dobre samopoczucie. Bardzo ważną zaletą kawy jest też to, że zapobiega wielu groźnym chorobom. Codzienne picie gorącego naparu skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, a to wszystko dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Ogólnie rzecz biorąc kofeina ma właściwości przeciwzapalne, dodatkowo dzięki zawartości antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki możemy mieć zapewnioną u przed chorobami nowotworowymi. Obecna w ziarnach kofeina, teobromina i teofilina działają na centralny układ nerwowy, przyspieszając przepływ impulsów elektrycznych do mózgu. W ten sposób polepsza się pamięć, łatwiej jest skoncentrować się, a umysł może efektywniej pracować.

Jak widać kawa ma mnóstwo cennych właściwości, dla których warto ją pić. Dodatkowo jej doskonały smak i wyjątkowy aromat sprawiają, że w wolnej chwili możemy zrelaksować się delektując pysznym napojem. Kawa w biurze jest obowiązkowym wyposażeniem, którego nie może zabraknąć. Jeśli zadbamy o dobrą kawę to pracownicy na pewno poczują się docenieni, a to z kolei przełoży się na efekty ich pracy.

Pyszna kawa w firmie jest także gwarancją sukcesów na spotkaniach biznesowych. Do biura przybywają kontrahenci z zewnątrz, miło jest ugościć ich aromatyczną, świeżo przygotowaną kawą. Każde biuro powinno wyposażone być w ekspres do kawy, dostosowany do kapsułek Nespresso. Przygotowanie takiej kawy jest bardzo proste i nie powinno sprawić nikomu problemu. Wystarczy umieścić tylko kapsułkę w odpowiednim miejscu, a urządzenie wykona już za nas resztę.

Kawa Nespresso to zdecydowanie duża oszczędność czasu. Nieraz bywa tak, że spieszymy się, ponieważ goni nas czas a musimy zdążyć jeszcze dziś wykonać swoje obowiązki, ale na pobudzenie potrzebujemy przecież kawy. Własnoręczne zaparzanie kawy sprawia trochę zachodu i zabiera więcej czasu, natomiast dzięki ekspresowi w łatwy i szybki sposób możemy uzyskać pobudzający napój i cieszyć się jego wyśmienitym smakiem. Naprawdę warto zainwestować w dobry ekspres do kawy, a z pewnością wszyscy będą zadowoleni.

You may also like...