Rolety wolnowiszące na ścianę do biura i domu

Rolety wolnowiszące są chętnie stosowanym rodzajem osłon okiennych, polecane są do zasłaniania dużych powierzchni, montuje się je do ściany lub sufitu. Dzięki swojemu estetycznemu wyglądowi, a także prostocie działania rolety te cieszą się niebywałą popularnością zarówno w domach mieszkalnych jak i w biurach. Stosowane są jako ochrona pomieszczenia przed silnym nasłonecznieniem, ale też służą jako element dekoracyjny. Dzięki bogatej kolorystyce roletę można dobrać do każdego wnętrza.

Typ osłon idealny do biura

Ten typ osłon okiennych mocowany może być do sufitu, ale także ściany, dzięki czemu jest on bardzo solidny. Rolety są najlepszym, najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na zaciemnienie wnętrza pomieszczenia. Składają się z prostego mechanizmu sterowanego za pomocą łańcuszka kulkowego. Łańcuszek wykonany jest z PVC, ale można również dostać metalowy.

Cena rolet jest  bardzo atrakcyjna w porównaniu do innych rodzajów osłon okiennych, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Rolety wolnowiszące różnią się od rolet w kasecie tym, że nie muszą być montowane na skrzydle okiennym lub drzwiowym, ale mogą być przytwierdzone do ściany lub sufitu, ewentualnie we wnęce okiennej. Ich główną rolą jest przyciemnianie pomieszczenia, ale także sprawdzą się jako ekran projekcyjny lub przesłona regału czy wnęki.

Wszechstronne i eleganckie

Rolety mają wszechstronne zastosowanie i jednocześnie cechuje je prostota działania, dzięki temu chętnie wybierane są zarówno do domu jak i do biura. W gorące dni kiedy na dworze panuje wysoka temperatura i słońce zbyt mocno oświetla dom to rolety spełnią swą funkcję, zaciemnią pomieszczenie, nie wpuszczając zbyt silnych promieni słonecznych do środka, a w ten sposób temperatura we wnętrzu będzie niższa. Wiele przyjemniej spędza się wolny czas, gdy upalne słońce nie ogrzewa tak mocno pomieszczenia.

Rolety wolnowiszące pasują zarówno do sypialni, łazienki, kuchni czy salonu – po prostu będą współgrać z wystrojem każdego pomieszczenia. W biurze także spełnią swą rolę, będą zaciemniać pomieszczenie, tłumiąc silne promienie słoneczne wpadające z zewnątrz do środka. We wnętrzu od razu zrobi się przyjemniej co spowoduje, że łatwiej będzie można pracować. W pracy musi być zapewniony komfort, gdyż w ciężkich warunkach wydajność pracownika spada, dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiednio dobranych osłon okiennych. Kiedy mocne promienie słoneczne wpadają do pomieszczenia i odbijają się od komputera, rażąc pracownika w oczy to źle oddziałuje na jego wzrok, dlatego pracodawca powinien zadbać o to i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Decydując się na rolety wolnowiszące w zależności czego potrzebujemy, mamy do wyboru materiały o różnych stopniach przezroczystości: transparentny, przyciemniający oraz zaciemniający. Szeroka gama kolorów powoduje, że każdy może znaleźć odpowiedni odcień dla siebie i w ten sposób zaaranżować pomieszczenie tak, by wszystko ze sobą współgrało i efekt końcowy był zadowalający. Ten rodzaj osłon okiennych to eleganckie rozwiązanie, są doskonałą propozycją dla osób, które cenią sobie estetyczny, modny, a zarazem praktyczny sposób wykończenia wnętrza.

You may also like...