Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Własna działalność gospodarcza to dla wielu osób spełnienie marzeń. Trzeba jednak mieć świadomość tego, iż jej prowadzenie nie należy do łatwych zadań i wiąże się z wieloma obowiązkami. Ilość formalności, o jakie trzeba dbać jest naprawdę spora, a księgowość bywa szczególnie uciążliwa. Dlatego, tak wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, które oferuje swoim klientom kompleksową obsługę. Czym się jednak kierować podczas jego wyboru? Oto kilka wskazówek.

Kwalifikacje i doświadczenie

Chcemy aby księgowością naszej firmy zajmowali się profesjonaliści. Dlatego też, powinniśmy skrupulatnie sprawdzić to, czy dane biuro rachunkowe jest dobrze przygotowane do wypełniania swoich obowiązków. Przepisy prawa nie nakładają na właścicieli takich działalności żadnych obostrzeń względem kwalifikacji. Warto jednak stawiać na te biura rachunkowe, których pracownicy posiadają odpowiednie certyfikaty, czy licencje doradców podatkowych. Wówczas będziemy mieli pewność, iż posiadają oni szeroką wiedzę na tematy związane z prowadzeniem księgowości firm.

rozmowa z księgowym

O tym, że dane biuro rachunkowe jest warte naszej uwagi, świadczyć może także rok jego założenia. Jeśli działa ono na rynku od dłuższego czasu i do tego cieszy się zaufaniem klientów, mamy większą gwarancję co do tego, iż nie zawiedziemy się korzystając z jego usług. Zawsze warto zapytać o opinię rodzinę lub znajomych, którzy również korzystają z usług jakiegoś biura rachunkowego. Sprawdzeni fachowcy są przecież na wagę złota.

Świadczone usługi

Zanim zaczniemy przebierać w ofertach kolejnych biur rachunkowych, warto zastanowić się nad tym jakiej obsługi tak naprawdę oczekujemy. Jeśli nasza firma jest duża i prowadzenie wszystkich jej spraw wymaga zaangażowania większego grona specjalistów, duże biuro rachunkowe o szerokim zakresie usług powinno lepiej spełnić nasze oczekiwania. W przypadku jednak, gdy prowadzimy niewielką działalność, zależy nam przede wszystkim na prowadzeniu księgowości oraz na tym, aby biuro miało indywidualne podejście do klienta – naszą uwagę powinny przykuć te nieco mniejsze.

przy lapku

Sposób zarządzania dokumentacją

Kolejną ważną kwestią podczas wyboru biura rachunkowego jest to w jaki sposób zarządzają one dokumentami związanymi z naszą działalnością. Upewnijmy się, że będą one przechowywane w odpowiedni sposób, dzięki czemu nie będzie nam groziła ich utrata. Dobrze jest również już na początku dowiedzieć się w jaki sposób będą nam przekazywane poszczególne dokumenty. Ich odbiór osobisty może być dla nas dość uciążliwy, dlatego dobrze jeśli biuro rachunkowe zapewni nam dostarczanie dokumentacji pocztą lub też drogą elektroniczną. Biuro rachunkowe Tax Bonus z Dąbrowy Górniczej pozwala na dostarczenie faktur drogą elektroniczną, możesz bez obaw podesłać do nich dokumenty w formie elektronicznej. Jest to bardzo wygodna forma przesyłania dokumentów, szczególnie jeśli nie prowadzisz działalności w Dąbrowie Górniczej.

Koszt usług

Dla wielu osób jedną z najważniejszych spraw podczas szukania biura rachunkowego jest to ile będziemy musieli zapłacić za świadczone nam usługi. Trzeba jednak pamiętać, że za najniższą ceną często kryją się także niskiej jakości usługi. Dlatego przeglądając kolejne oferty powinniśmy kierować się zasadą, iż cena ma być atrakcyjna, ale również proporcjonalna do jakości usług jakich oczekujemy.

You may also like...