Żaluzje drewniane we wnętrzach firmowych

Na tle wielu eleganckich wzorów żaluzji, których projektanci polegali na korzystnym połączeniu estetyki, funkcjonalności i wygody, drewniane modele nie wydają się zbyt korzystne. Jednak pierwsze negatywne wrażenie szybko zastępuje się bardziej pozytywnym, wystarczy tylko zapoznać się z wieloma zaletami, które kryją w sobie drewniane żaluzje.

Zalety drewnianych żaluzji w biurach

W przypadku wielu nowoczesnych stylów i trendów w aranżacji wnętrz biurowych, rolety drewniane są prawie jedynym sposobem, aby nadać atmosferze bardziej żywy odcień wygody i atrakcyjności, szacunku i solidności. Rolety z naturalnego drewna zawsze wyglądają stylowo, harmonijnie pasują do wnętrza o różnych stylach.

Naturalne drewno zajmuje szczególną pozycję wśród innych materiałów używanych do produkcji artykułów wyposażenia wnętrz. Jest twardsze i bardziej niezawodne niż tworzywo sztuczne, a jednocześnie lżejsze i bardziej eleganckie niż metal. Ostatecznie drewno jest twardsze i mocniejsze niż szkło. Drewno, łatwo poddające się obróbce i wykończeniu, ma niesamowitą zdolność do przekształcania się w niepowtarzalne produkty upiększające i funkcjonalne, które nie mają sobie równych, a drewniane modele żaluzji są tego najlepszym potwierdzeniem. Znajdując szerokie zastosowanie w aranżacji przestrzeni mieszkalnej, i co najważniejsze także – biurowej. Do głównych zalet żaluzji drewnianych zaliczyć trzeba:

  • Z łatwością zajmują godne miejsce we wnętrzu, działając jako jedna z jego głównych dekoracji.
  • Pozwalają w pełni dostosować poziom naturalnego światła – od całkowitego przyciemnienia po miękkie, wygodne światło, które nie wpływa negatywnie na widzenie.
  • Są w pełni bezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzkiego.
  • Są trwałe, dekoracyjne i łatwe w użyciu.
  • Nie potrzebują dokładnej codziennej opieki, wymagającej czasu i wysiłku.

Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się przez dłuższy czas z żaluzji drewnianych, należy dbać o nie, jak również dokonać zakupu żaluzji u sprawdzonego, rzetelnego producenta, który cieszy się dobrymi opiniami. Zobacz więcej na https://www.knall.com.pl/c107,Zaluzje-drewniane i skorzystaj z dostępnego tam konfiguratora.

Sympatyczna pracowniczka

Właściwy dobór żaluzji

Produkcja drewnianych żaluzji poziomych jest złożonym i kreatywnym procesem, który uwzględnia nie tylko cel, ale także zewnętrzne parametry estetyczne produktu. Najpopularniejszym materiałem do produkcji konstrukcji okiennych jest amerykańska lipa, to bardzo mocny i trwały materiał o wyraźnych właściwościach dekoracyjnych, nieporównywalny z innymi próbkami drewna. Standardowa szerokość listew wynosi 25 lub 50 mm, w zależności od decyzji stylistycznej projektanta. Powłoka lakieru ochronnego nadaje produktowi atrakcyjny miękki połysk, a także chroni naturalne drewno przed kurzem, brudem, wysoką wilgotnością i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Ci, którzy wolą kupować proste i funkcjonalne rzeczy, które nie wymagają szczególnej uwagi i takiego samego nastawienia, mogą bezpiecznie preferować drewniane modele żaluzji. Uporządkowanie ich nie zajmie dużo czasu. Miękkie szmatki, ciepła woda – wystarczą, aby żaluzje zachwycały czystym i zadbanym wyglądem, tak atrakcyjnym w miękkim świetle słonecznym. Jeszcze częściej spotykane są drewniane żaluzje z różnych gatunków sosny, a także żaluzje wykonane z dębu, bambusa i innych drzew. Drewno powinno być gęste, mocne, odporne i lekkie. Drewniane listwy mają szeroki wybór odcieni, nadają pomieszczeniu niepowtarzalny smak i tworzą wyjątkową atmosferę przytulności i komfortu.

You may also like...